Up To Date 1190 – Foto’s en info

Up To Date 1190 – Foto’s en info

september 23, 2026 0

In het eerste uur van Up To Date 1190 ging Peter de literaire toer op met toneel en poëzie.

Bernd Verzele en Jo Berlaen brengen met Teaterpunt-Encachado uit Zulte ‘Meesterbrouwers’ – een verhaal om niet te missen
In oktober 2026 brengt Teaterpunt-Encachado uit Zulte ter gelegenheid van hun 50-jarig jubileum de grootschalige toneelproductie “Meesterbrouwers”. Een meeslepend historisch drama over twee brouwers, macht, ambitie, liefde en intriges, tegen de achtergrond van het Zulte van begin 1900. Een stukje Zulte. Een vleugje geschiedenis. Een flinke portie passie: twee brouwers, twee visies, één dorp… en een verhaal vol ambitie, liefde, macht en intriges.

📍 In een authentieke Spiegeltent in Olsene
📅 Van 9 tot en met 18 oktober 2026
🍺 Met speciaal Meesterbrouwersbier en heerlijke foodformules
💃 Op 24 oktober sluiten zij het jubileumjaar af met het Brouwersbal – A touch of 1900!
🎟️ Tickets en info: demeesterbrouwers.be

Donsai-dichterscollectief brengt zijn tweede bloemlezing uit: voorzitter Luc C. Martens lichtte toe. Het Donsai-dichterscollectief uit Deinze stelt op donderdag 1 oktober zijn tweede bloemlezing voor. “Verdwijnen in de onderstroom” bundelt 107 gedichten van de leden en gastdichters die tussen september 2025 en juni 2026 het poëtische leven van het collectief kleurden. In de nieuwe bundel is onder meer aandacht voor de debuten van Matthias Haeck en Hans Van Miegelbeek. Die laatste behoort, samen met Geert Jan Beeckman, Nicole Ledegen, Vera Steenput en Jeroen Vermeiren, tot de vijf nieuwe actieve leden van het collectief.

De bloemlezing brengt een selectie van gedichten die eerder werden gepubliceerd in tijdschriften of werden genomineerd voor of bekroond met een poëzieprijs, waaronder de CC Boontje Poëzieprijs en de Jotie T’Hooft Poëzieprijs. Daarnaast bevat de bundel gelegenheidsgedichten rond onder meer de Troostmaand, de Gedichtenweek met als thema Metamorfose en het project Kunst in het bos. Ook verscheidene gastdichters van de maandelijkse Poëtische Rode Avond op Radio Tequila krijgen een plaats in de bundel. Onder hen Paul Rigolle, Daniel Billiet, Sylvie Marie en Saskia De Vriese.

De voorstelling vindt plaats om 20 uur in het Leietheater in Deinze, in samenwerking met Cultuursmakers Deinze en de bibliotheek. De avond wordt muzikaal omlijst door Vera Steenput op draaiorgel. Een ticket kost 20 euro, een duoticket 30 euro, inclusief de bundel van 155 pagina’s. Tickets zijn verkrijgbaar via Leietheater. Meer informatie over het Donsai-dichterscollectief is te vinden via www.donsai.net.

De “Column van Carlos Alleene “. Carlos is journalist –publicist en brengt elke week om 11 uur een column. Deze kunnen gaan over de meest diverse onderwerpen en personen maar telkens met een knipoog naar de luisteraar

De 35e Tuin- en Lifestylebeurs strijkt neer bij Kasteel Ooidonk. Wij praatten hierover met organisatoren Geert Simoen en Iris Van Dale.

Van vrijdag 25 tot en met zondag 27 september vormt het unieke Kasteel Ooidonk opnieuw het decor voor de Tuin- en Lifestylebeurs Ooidonk. Voor de 35e editie pakken de organisatoren uit met meer dan 130 exposanten. Bezoekers kunnen er terecht voor alles wat met tuin en lifestyle te maken heeft: van planten, tuinmeubelen en tuindecoratie tot kunst, interieur, brocante, kleding en streekproducten. Meer dan twintig standhouders brengen bovendien een uitgebreid aanbod aan planten en najaarsbloeiers. Ook wie inspiratie zoekt voor het buitenleven komt aan zijn trekken, met onder meer tuinconstructies, barbecues en wellnessproducten zoals sauna’s en hottubs. Foodtrucks zorgen voor hapjes en drankjes met zicht op het kasteel. Wie het historische Kasteel Ooidonk van binnen wil ontdekken, kan ter plaatse ook aansluiten bij een gegidste rondleiding. Een bezoek aan de beurs is bovendien niet alleen inspirerend: bezoekers maken kans op een wellnesscruise voor twee personen ter waarde van 2.000 euro.

De Tuin- en Lifestylebeurs is geopend van 10 tot 18 uur. De inkom bedraagt 10 euro, met voordeligere online tickets en gezinstickets. Er is gratis parking en honden zijn welkom aan de leiband. Tuin- en Lifestylebeurs Ooidonk, Ooidonkdreef 9, Deinze – 25, 26 en 27 september.

JCI Deinze-Latem gaat opnieuw van start in Vlaanderen na tien jaar. Initiatiefnemer en ex-voorzitter Maxim Van Cauteren en zijn opvolgster-voorzitster Dina Van holder, samen met Hendrik De Keukeleire voormalig voortrekker van JCI Deinze, zijn onze gasten.

De regio Deinze heeft opnieuw een eigen afdeling van JCI (Junior Chamber International). Met de officiële erkenning van JCI Deinze-Latem wordt de traditie van de vroegere JCI Deinze & Leiestreek verdergezet. Het is bovendien de eerste nieuwe JCI-afdeling die in tien jaar tijd in Vlaanderen werd opgericht. De nieuwe afdeling telt 25 leden en richt zich op jonge ondernemers en professionals jonger dan 40 jaar die willen groeien als leider, hun netwerk willen uitbreiden en samen een positieve impact willen maken. Het initiatief kwam van Maxim Van Cauteren, die twee jaar geleden begon met het samenbrengen van een groep geëngageerde jonge ondernemers uit de regio. Intussen werd hij opgevolgd door Dina Van holder als nieuwe voorzitter.

JCI Deinze-Latem biedt haar leden een combinatie van persoonlijke ontwikkeling, opleidingen, netwerking en maatschappelijke betrokkenheid. De werking steunt op vier pijlers: gemeenschap, internationalisme, opleidingen en business. Via trainingen rond onder meer leiderschap, communicatie en projectmanagement krijgen leden de kans om zich professioneel én persoonlijk verder te ontwikkelen.

De vereniging wil een ontmoetingsplaats zijn voor ambitieuze young professionals die niet alleen hun carrière willen versterken, maar ook duurzame projecten willen realiseren voor de lokale gemeenschap. Iedereen die wil groeien, nieuwe contacten wil leggen en deel wil uitmaken van een internationaal netwerk, kan vrijblijvend kennismaken met JCI Deinze-Latem tijdens een algemene vergadering of een van hun bijeenkomsten of organisaties.

De eerstvolgende activiteit is een Padeltoernooi op zaterdag 4/10 in de Fit-out Padelclub in Destelbergen met aansluitend ’s avonds om 19 uur een feestje. Ook de wijnactie met de eigen JCI-roséwijn loopt nog.

Wie de uitzending op zondagmorgen van 10 tot 12 u live heeft gemist, kan via ‘Tequila Gemist’ boven in het menu op de website van Radio Tequila, www.radiotequila.be , dat nog goedmaken.  En dat nog tot en met zaterdag.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

5 × 2 =