Up To Date 1185 – Foto’s en info
Up To Date begon deze zondag met een dubbelinterview met Melissa Dauw en Glenn Van Sinay en een oproep. Melissa Dauw heeft een ernstige spierziekte en heeft zeer dure behandelingen nodig om nog een kwalitatief leven te kunnen hebben. Er is nu ook een song geschreven voor haar. Peter en Eva gingen voor dit telefonisch dubbelinterview in gesprek met Melissa Dauw (43) uit Gent en Glenn Van Sinay (43) uit Wieze.
Melissa’s leven veranderde volledig na een verkeersongeval in 2022. Door een combinatie van een zwaar schedel-nektrauma en de zeldzame bindweefselaandoening Ehlers-Danlos (hEDS) ontwikkelde ze een levensbedreigende instabiliteit van haar nek. Ze is vandaag grotendeels bedlegerig en heeft dringend een gespecialiseerde operatie nodig in de Verenigde Staten. Die ingreep wordt in België niet uitgevoerd en ook niet terugbetaald, waardoor ongeveer 200.000 euro nodig is om haar behandeling mogelijk te maken.
Glenn Van Sinay, columnist, muzikant en softwareontwikkelaar, weet uit eigen ervaring wat het betekent wanneer een beperking je leven volledig verandert. Na een arbeidsongeval belandde hij in een rolstoel. Hij schreef het steunlied ‘Samen voor Melissa’, waarvan de opbrengst integraal naar Melissa’s operatie gaat. Met zijn project De MensenZijde brengt hij maatschappelijke thema’s zoals ziekte, beperking en menselijke waardigheid onder de aandacht. Voor alle duidelijkheid: Melissa en Glenn kennen mekaar niet.
Tijdens het interview praatten we over Melissa’s dagelijkse strijd, de hoop die de operatie biedt, de kracht van solidariteit, het ontstaan van het lied ‘Samen voor Melissa’ en de vele mensen die zich engageren om haar levensreddende behandeling mogelijk te maken. Ook de benefietinitiatieven, waaronder de succesvolle spaghettiavond in Lokeren, komen aan bod.
Het was een gesprek over veerkracht, onmacht, engagement en de vraag hoe een samenleving omgaat met mensen die afhankelijk zijn van solidariteit om een levensreddende behandeling te kunnen krijgen.
André Bollaert bracht het verhaal van de familie Fosseaux in tijdschrift van Het Land van Nevele. Meer dan een halve eeuw, van 1369 tot 1422, speelde deze familie Van Fosseux een belangrijke rol in het Land van Nevele en Poesele. Drie generaties lang waren zij heer en vrouw van Nevele, in een woelige periode van de Honderdjarige Oorlog en de opkomst van het Bourgondische hertogdom.
De familie was afkomstig uit Fosseux, een dorp nabij Arras, en onderhield nauwe banden met de Bourgondische hertogen. Vooral Jan III van Fosseux groeide uit tot een vertrouweling en belangrijke medewerker van Jan zonder Vrees, hertog van Bourgondië. Hij nam deel aan de beroemde Slag bij Azincourt in 1415, waar hij gevangen werd genomen, en hij speelde later als legeraanvoerder een rol bij de Bourgondische verovering van Parijs. Hij overleed in 1418. Ook Jan II maakte turbulente tijden mee. Tijdens de Gentse opstand van 1379-1385 werden Nevele en Deinze zwaar getroffen en uiteindelijk door de Gentenaars bezet.
Bijzonder is dat er tot vandaag nauwelijks een afzonderlijke studie over de familie Van Fosseux bestond. Hun geschiedenis is bovendien omgeven door genealogische verwarring en foutieve stambomen. En nog een opmerkelijk detail: ondanks wat in verschillende publicaties wordt beweerd, zouden de Van Fosseux na 1381 nooit op kasteel Ooidonk hebben verbleven.
De “Column van Carlos Alleene “. Carlos is journalist –publicist en brengt elke week om 11 uur een column. Deze kunnen gaan over de meest diverse onderwerpen en personen maar telkens met een knipoog naar de luisteraar
Tineke De Bleeckere en Ann Lammens hadden het over de 2de brommerrit Picondazzz die plaatsheeft op zaterdag 29 augustus. Na een bijzonder succesvolle eerste editie organiseert Café De Welkom op zaterdag 29 augustus de tweede Picondazzz Brommerrit. Vorig jaar namen maar liefst 212 brommerliefhebbers deel, een opkomst die de verwachtingen ruimschoots overtrof. Dit jaar hopen de organisatoren de kaap van 300 deelnemers te bereiken.
Het concept blijft behouden: een vrije start tussen 11 en 14 uur, een sfeervolle tocht langs landelijke wegen en twee tussenstops, ditmaal in Petegem aan de Schelde en Gavere. Het parcours werd uitgebreid over de gemeentegrenzen richting Gavere en Wortegem-Petegem, nadat de deelnemers vorig jaar bijzonder lovend waren over de route. De brommerrit vertrekt en eindigt opnieuw aan Café De Welkom. Als feestelijke afsluiter zorgt de Gaverse coverband Pornosnor (muzikanten Nico Algoet, Luc Eeckhout en Thibaut Béatse) vanaf 17 uur voor live muziek met Nederlandstalige en Engelstalige klassiekers. Deelnemers maken bovendien kans op leuke prijzen.
De deelname bedraagt 20 euro en omvat drie consumpties, een braadworst en een leuk aandenken aan de Picondazzz Brommerrit. Inschrijven kan in Café De Welkom, via Facebook of op de dag zelf.
Henk De Metsenaere blikt vooruit op de 12de City Triathlon Deinze: sport, sfeer en spektakel en het Belgisch kampioenschap Sprint. Op zondag 23 augustus is Deinze opnieuw het decor voor de 12de editie van de City Triathlon Deinze, een sportief topevenement met start en aankomst in het hart van de stad. De iconische finish op de Grote Markt en de duizenden supporters langs het parcours zorgen elk jaar voor een unieke sfeer.
Deelnemers kunnen kiezen tussen een lange afstand met 1 kilometer zwemmen, 75 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen, of een sprinttriatlon met 750 meter zwemmen, 20 kilometer fietsen en 5 kilometer lopen. Beide afstanden kunnen ook in aflossing worden afgelegd, ideaal voor vrienden, verenigingen en bedrijven.
Een bijzonder hoogtepunt dit jaar is dat de sprinttriatlon het Belgisch Kampioenschap Sprint is, terwijl ook recreanten en niet-gelicentieerde deelnemers welkom zijn in de open reeks.
Nieuw in 2026 is een vernieuwd fietsparcours. Daarnaast is er op het Poppoplein een Bedrijven Plaza, waar ondernemingen zich kunnen voorstellen en tegelijk deelnemen aan een sportieve teambuilding. De City Triathlon Deinze belooft opnieuw een dag vol sport, beleving en gezelligheid voor deelnemers én toeschouwers.
Wie de uitzending op zondagmorgen van 10 tot 12 u live heeft gemist, kan via ‘Tequila Gemist’ boven in het menu op de website van Radio Tequila, www.radiotequila.be , dat nog goedmaken. En dat nog tot en met zaterdag.



