Up To Date 1163 – Foto’s, video’s en info

Up To Date 1163 – Foto’s, video’s en info

maart 16, 2026 0

 

Peter en Eva staken deze zondagmorgen van wal met een oproep voor steun voor Melissa die een levensreddende nekoperatie nodig heeft. Melissa Dauwe is al meer dan halfweg het bedrag voor de eerste operatie dat ze hier niet in België kunnen uitvoeren. Ze doet hierbij een algemene oproep tot steun en kan voor deze hele organisatie rekenen op haar beste vriendin Barbara die hiervoor aanwezig was in de studio.

De ziekte vertoont een dubbele complicatie: EDS (=Ehlers-Danlos syndroom; probleem met gewrichten ) en CCIAAI (CranioCervicale Instabiliteit Atlanto-Axiale Instabiliteit), m.a.w. een ernstige nekinstabiliteit waardoor haar nek nauwelijks haar hoofd kan dragen. Zij kan maar 1 uur per dag rechtzitten en leeft noodgedwongen grotendeels liggend. Zij is 42 jaar en de problemen begonnen 9 jaar geleden. Haar beste vriendin is Barbara Van Maele, zij is lerares en organiseert de crowdfunding via www.helpmelissa.be en de FaceBookpagina Help Melissa Live Again. www.facebook.com/helpmelissaliveagain 

Melissa is een 42-jarige vrouw uit het Gentse die een gewoon leven leidde en werkte als boekhoudbediende in Mortsel. Ze werd in de wagen langs achteren aangereden in september 2022. Na dit whiplash-incident stortte haar al zwakke nekstructuur in. Ze heeft namelijk aangeboren hypermobiliteit en daardoor zijn haar gewrichtsbanden nu zo beschadigd dat haar nek haar hoofd niet meer kan dragen. Ze ligt nu 23 uur per dag met een nekbrace en haar lichaam verzwakt. De operatie in juni kan haar leven redden, maar wordt niet terugbetaald, omdat ze de enige is met deze diagnose in België.

Al meer dan 500 mensen doneerden voor Melissa. Ze zijn bijna aan de eerste mijlpaal van €25.000 voor de eerste operatie. Deze combinatie van EDS en nekinstabiliteit vereist hooggespecialiseerde neurochirurgische expertise die in België niet beschikbaar is. Belgische artsen behandelen nekinstabiliteit na ongevallen, maar de methode die zij gebruiken is gevaarlijk voor EDS-patiënten. Internationale erkende specialisten behandelen regelmatig patiënten met deze diagnose – met goede resultaten. Help jij mee?

Roseline Supply en Wilfried Brits hadden het over “Muzikale vrijdagen” in Koetshuis Poeke. Wilfried werd inmiddels 81 maar de passie voor muziek en programmatie is er nog steeds. Hij kon de verantwoordelijke overtuigen om op de laatste vrijdag van iedere maand een concert in te richten. Nooit eenvoudig om een muziekclub op te starten maar met een sterk programma moet dit zeker lukken. Bovendien hebben ze een heel mooie locatie gevonden: de ZOLDER CLUB van het Koetshuis van het kasteel van Poeke, met een capaciteit van 110 bezoekers. Het sterke programma wordt goed aangekondigd via flyers, social media, pers en radio. Het eerste concert met Guy Swinnen was al uitverkocht, wat een beetje te verwachten was. Maar de andere concerten zijn ook meer dan de moeite waard.

De organisator van “de muzikale vrijdagen” is Roseline Supply. Zij kwam ons alles vertellen over dit initiatief. De nog geplande concerten zijn:
– 27 maart PIETER VAN BOGAERT en STELLA VAN KEER
– 24 april THE AONGUS Mc GALLIGAN TRIO – Irish Folk
– 29 mei AUGUSTIJN VERMANDERE

De “Column van Carlos Alleene “. Carlos is journalist –publicist en brengt elke week om 11 uur een column. Deze kunnen gaan over de meest diverse onderwerpen en personen maar telkens met een knipoog naar de luisteraar

Muziek en solidariteit: Wouter Berlaen en Guy Snoeck waren in de studio over “Berlaen 15” en “Live For Better Days”. Singer-songwriter en bassist Wouter Berlaen viert in 2026 zijn 50ste verjaardag en 15 jaar van zijn soloproject BERLAEN met een dubbel concertweekend in Jeugdhuis Knipperlicht in Zulte, de plek waar hij als tiener begon met muziek.

Op zaterdag 28 maart speelt hij met zijn band een stevige rockset, gevolgd door een feestje met DJ Fierelli. Op zondag 29 maart brengt hij een meer intieme akoestische set. Tijdens het weekend stelt hij ook zijn nieuwe vinylplaat “B.O.B. – Best Of Berlaen” voor, met radiosingles uit de voorbije 15 jaar. Het evenement staat in het teken van het goede doel Live For Better Days, dat mensen met kanker wil steunen en is ook opgedragen aan Ellen Snoeck. De opbrengst van de concerten gaat naar dit initiatief.

Berlaen bracht tijdens het interview enkele nummers live en vergastte achteraf ook nog enkele ‘plakkers’ in de foyer op een privéconcertje (zie video’s).

Een unieke verjaardag van een uitzonderlijk kunstenaar laten ze in Zulte niet zomaar voorbijgaan. Marcase wordt 80 (kopfoto) en dat wordt gevierd. Samen met Eddy Van Oost en Peter Bral zat hij aan tafel in de studio van Up To Date. Op dinsdag 31 maart 2026 blaast Marcase 80 kaarsjes uit. De werkgroep Marcase 80 grijpt dit bijzonder moment aan om het leven, werk en de carrière van Marc Vanhaesebrouck – beter bekend onder zijn pseudoniem Marcase – te vieren. Tijdens een academische zitting verrast de werkgroep zowel de jarige als het publiek. De kunst- en cultuurwereld rond Marcase verzamelt die avond om hem samen met jou te eren.

De feestviering vindt plaats op 31 maart om 20 uur in de Gaston Martenszaal in Zulte. Reserveren is gewenst; wel gratis toegang.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

vijf − 5 =