Up To Date 1192 – Foto’s en info

Up To Date 1192 – Foto’s en info

oktober 5, 2026 0

Peter en Eva verwelkomden Mia Callewaert en Sofie Corijn als eerste gasten van deze aflevering van Up To Date. Het ging over de tentoonstelling ‘Expo in Beweging’ van 17-18 en 24-25 oktober in Huis De Leeuw in Machelen.
In Huis De Leeuw in Zulte is de tentoonstelling ‘Expo in Beweging’ officieel geopend. De expo brengt het werk samen van vier kunstenaars: Mia Callewaert, Cindy Boone, Sofie Coryn en John Anrijs. De tentoonstelling wil verschillende kunstdisciplines met elkaar laten dialogeren. Grafische kunst, schilderkunst, keramiek en beeldende kunst worden bewust samengebracht om bezoekers te laten ervaren hoe uiteenlopende technieken en stijlen elkaar kunnen aanvullen.

Tijdens de opening benadrukte John Anrijs dat kunst niet altijd uitleg nodig heeft. De werken nodigen vooral uit tot kijken, verwondering en persoonlijke interpretatie. Ook het creatieve proces staat centraal: van experiment en vakmanschap tot de verrassingen die tijdens het maken kunnen ontstaan. Met ‘Expo in Beweging’ willen de vier kunstenaars een ontmoetingsplek creëren tussen kunstenaar, kunstwerk en bezoeker. De tentoonstelling werd na de toespraak officieel voor geopend verklaard.

Met André Bollaert en Lisa Wulteput gingen we terug naar de verkiezingen van 1976 in Nevele: Vijftig jaar ‘nieuw’ Nevele. Een niet te missen tentoonstelling in Poesele. Op 10 oktober 2026 is het precies vijftig jaar geleden dat de inwoners van Nevele, Hansbeke, Landegem, Merendree, Poesele en Vosselare naar de stembus trokken voor de eerste gemeenteraadsverkiezingen van het nieuwe, ‘grote’ Nevele.

De fusie kwam tot stand onder de regering-Tindemans-De Clercq. De christendemocraten wilden hun sterke positie op het Vlaamse platteland behouden, terwijl de liberalen van de PVV in de fusies een kans zagen om hun lokale doorbraak te realiseren. De verkiezingen werden een spannende strijd. De CVP behaalde 10 zetels, nipt vóór Gemeentebelangen met 9 zetels. De Katholieke Lijst en de PVV kregen elk één zetel, terwijl de BSP niet vertegenwoordigd werd. CVP en PVV vormden een coalitie, maar de start van het nieuwe gemeentebestuur verliep allesbehalve rustig. Een betwiste stemming over een schepenverkiezing leidde uiteindelijk tot een procedure bij de Raad van State. In 1978 moest de verkiezing van een schepen worden overgedaan. Om deze bijzondere verjaardag te herdenken, brengt de werkgroep ‘Fusie 1976’ van de erfgoedvereniging de gebeurtenissen opnieuw in beeld.

Aan de hand van officiële verslagen, krantenartikels, verkiezingsarchieven en historische foto’s wordt het verhaal van de fusie en de verkiezingen van 1976 gereconstrueerd. De tentoonstelling ’Fusie 1976’ toont onder meer de fusieplannen, de verkiezingspropaganda van de verschillende partijen, de verdwenen kieskantoren en de samenstelling van gemeenteraad en schepencollege. Een gereconstrueerd verkiezingsplakbord uit 1976 aan de kerk van Poesele vormt een eerste blikvanger. Daarnaast wordt een verkiezingshokje gereconstrueerd en zijn er historische filmbeelden te zien van de inhuldigingen van burgemeesters in Landegem en Nevele. Zo brengt ‘Fusie 1976’ een halve eeuw lokale politieke geschiedenis opnieuw tot leven.

De “Column van Carlos Alleene “. Carlos is journalist –publicist en brengt elke week om 11 uur een column. Deze kunnen gaan over de meest diverse onderwerpen en personen maar telkens met een knipoog naar de luisteraar

Bark Connect organiseert tweede hondenwandeling in Het Leen te Eeklo. Bestuurslid Lynn De Sloover komt er ons meer over vertellen. De vzw Bark Connect is een jonge vereniging die activiteiten organiseert voor hondenliefhebbers en hun viervoeters en organiseert op zondag 18 oktober 2026 haar tweede evenement. Dit keer staat een hondenwandeling in het provinciaal domein Het Leen in Eeklo op het programma.

Deelnemers kunnen kiezen tussen een vrij bewegwijzerd parcours of een begeleide wandeling. Daarnaast is er een bar voorzien en kunnen wandelaars ’s middags genieten van verse spaghetti. Vooraf inschrijven is noodzakelijk. Bark Connect werd begin dit jaar opgericht en wil honden en hun baasjes samenbrengen tijdens gezellige en toegankelijke activiteiten. De vereniging wil bovendien jaarlijks een deel van de opbrengst schenken aan een goed doel dat zich inzet voor honden. De hoofdsponsor van Bark Connect is Doglife.

Om het evenement extra bekendheid te geven, liet de vereniging twee promotieborden maken. Die worden de komende maanden op verschillende evenementen ingezet om de hondenwandeling van 18 oktober onder de aandacht te brengen. Met de tweede activiteit zet Bark Connect alvast verder in op haar doel: mensen en honden samenbrengen en tegelijk bijdragen aan een goed doel.

BLEND! brengt bites, beats en nostalgie samen in Deinze, editie 2 op 10/10/2026; een organisatie van scouting – we begroetten Cato De Roover en Naomi Van Quathem. Op zaterdag 10 oktober 2026 vindt in Deinze de tweede editie van BLEND! plaats. Het evenement van Scouting Deinze combineert live muziek, culinaire beleving, nostalgie en dans tot één avondvullende totaalervaring.

Onder het motto ‘Let’s Blend again!’ brengt BLEND! verschillende generaties samen met bekende hits uit de jaren 80, 90 en 00. Livebands zorgen voor de muzikale sfeer, waarna een dj de dansvloer overneemt. Bezoekers kunnen kiezen uit drie formules. Bij Fine Dining staat een uitgebreid culinair menu van CROFF-Catering centraal, met onder meer vijf amuses, Brasvar en een dessert. Wie liever verschillende wereldkeukens ontdekt, kan kiezen voor Street Bites, met diverse foodbikes van The Street Food Company. Voor wie vooral wil feesten, is er de Party-formule, met live muziek en een dj die de grootste nostalgische hits brengt. BLEND! richt zich op een 18+ publiek en opent de deuren vanaf 18.30 uur.

Bij de verschillende formules is bovendien een gratis glas cava of een uur gratis bubbels of alternatief inbegrepen. Met muziek, gastronomie en een flinke dosis nostalgie wil BLEND! opnieuw uitgroeien tot een avond waarop ‘Bites & Beats’ centraal staan.

Wie de uitzending op zondagmorgen van 10 tot 12 u live heeft gemist, kan via ‘Tequila Gemist’ boven in het menu op de website van Radio Tequila, www.radiotequila.be , dat nog goedmaken.  En dat nog tot en met zaterdag.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

3 × een =